ABC-Travel.cz - Dorota Hryzáková, DiS.

ID: 965010

Západní Slovensko - památky Pováží

Termín: 05.08. (Čt) - 08.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 426 Kč

Západní Slovensko - památky Pováží

Za historií a přírodními krásami.
Malebné zříceniny hradů nad Váhem.
TIP: Navštivte místa opředená legendami.

Snad každý zná film Bathory režiséra Juraje Jakubiska. Film je o hraběnce Alžbětě Báthoryové, která se proslavila koupelemi v krvi dívek. K těmto koupelím docházelo na Čachtickém hradě. My se podíváme do míst, kde Čachtická paní žila a působila. Ale nebojte se. Je 21. století a to už i upíři přecházejí na bezmasou stravu. Neuželema si jen místa plná legend a pověstí. Navštívíme malebné zříceniny hradů nad řekou Váh, uvidíme dramatické skalní štíty nebo rokle a odpočineme si v lázeňským městečkách. Poznávací zájezd na Slovensko je obohacen o vycházky v přírodě.

Program
:

1. DEN


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovensko, možnost nástupu i v Olomouci. STREČNO – jeden z nejrozsáhlejších slovenských hradů se zajímavou expozicí je národní kulturní památkou. Z věže fantastický výhled do Strečnianské soutěsky. STARÝ HRAD – vycházka na romantickou, legendami opředenou zříceninu hradu, který se vypíná vysoko nad Domašinským meandrem. ŽILINA – historické centrum tvoří krásná náměstí, úzké uličky a množství restaurací.2. DENBUDATÍN – architektonická perla na Váhu. Na hradě je jedinečné muzeum drátenictví. V zámeckém parku je mnoho vzácných dřevin. BYTČA – Sobašný palác. Město ukrývá ve svém středu jedno z nejvýznamnějších a architektonicky nejcennějších šlechtických sídel v Horním Uhersku. SÚLOV – z obce výhledy na Súlovské skály. Vycházka skalním městem ke zřícenině Súlovského hradu. MANINSKÁ SOUTĚSKA – nahlédneme do vápencového kaňonu. NIMNICA – minerální perla Slovenska. Jedny z nejmladších slovenských lázní.3. DENTRENČIANSKÉ TEPLICE – oblíbené lázně v podhůří Strážovských vrchů. TRENČÍN – v historickém jádru města, kterému vévodí mohutný hrad, najdete zajímavé památky. Hrad je národní kulturní památkou. BECKOV – romantický strážce Pováží, který se tyčí na vápencové skále nad stejnojmennou obcí.4. DENČACHTICE – vycházka na romantickou zříceninu hradu, který je po celkové rekonstrukci. Hrad byl sídlem Alžběty Báthoryové. Od hradu jsou pěkné výhledy. PIEŠŤANY – největší a nejvyhledávanější slovenské lázně. V lázeňském parku jsou minerální prameny. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.
Cena zahrnuje
přeprava
Cena nezahrnuje
vstupné do jednotlivých objektů dle programu
05.08. (Čt) - 08.08. (Ne) 2021 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus
-First minute6 426 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoPováží
HotelZápadní Slovensko - památky Pováží
Cena za osobu
Termín05.08.2021 - 08.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Hoška Tour IČO: 43518621
Vytvářím objednávku...