ABC-Travel.cz - Dorota Hryzáková, DiS.

ID: 80121

Portugalsko - letecky ***

Termín: 21.05. (Pá) - 27.05. (Čt) 2021

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 27 990 Kč

Poloha
Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.
Program
1. den: V ranních hodinách (06:00) odlet z ČR do Lisabonu. Po příletu do Lisabonu zamíříte nejprve na mys Cabo da Rocca - nejzápadnější výběžek Evropy. Odtud se vydáte do Sintry. Sintra je královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác (zapsán na seznam UNESCO), zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. Večer příjezd do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Ubytování v hotelu. Pozdě večer můžete navštívit baziliku Santuário s přilehlým náměstím, které patří mezi největší na světě.
2. den: Batalha - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter (památka UNESCO). Alcobaca - starobylé městečko s klášterem P.Marie z 12. století, který je zapsán na seznam UNESCO. Tomar - historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo (památka UNESCO). Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.
3. den: Dopoledne prohlídka přístavního města Porto, známého svým vinařstvím (portské). Coimbra - univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.
4. den: Dopoledne příjezd do Lisabonu. Prohlídka historického centra Lisabonu, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města aj. Vydáte se rovněž k hradu Sv. Jiří, který nabízí úžasné výhledy na město. Navštívíte in netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. Odpoledne pak zamíříte do čtvrti Belém - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Zde na vás čeká nejvýznamnější památka Lisabonu - klášter Sv. Jeronýma, ve kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. V podvečer ubytování v hotelu v Lisabonu. Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado. Možná neodoláte ani projížďce historickou tramvají.
5. den: Évora - historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží - Algarve. Večer ubytování v hotelu v Albufeiře.
6. den: Algarve - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Procházka kolem útesů a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente - nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu. Nocleh.
7. den: Dopoledne odjezd z hotelu na letiště ve Faro a odlet z Fara (Algarve) do Lisabonu. Zde přestup na let do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha - Lisabon a zpět
leteckou dopravu Faro (Algarve) - Lisabon
autokarová doprava v Portugalsku
zavazadlo k odbavení
6x nocleh
6x snídaně
3x večeře
služby průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění: 480 Kč
vstupné (orientačně): klášter Belem - 12,00 EUR, Coimbra - univerzita - 10,00 EUR, kostel sv. Kříže - 2,50 EUR, Batalha - 6,00 EUR, Belém Tower 6,00 EUR, Sintra královský palác 10 EUR, Tomar hrad 6,00 EUR, muzeum Évora 4,00 EUR, Algarve - plavba loďkami mezi útesy 15,00 EUR
Slevy
sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2017 - 2020, rezervace min. 60 dní před odjezdem - sleva pro klienty z let 2017 - 2020 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 30.000 Kč - 3 %
21.05. (Pá) - 27.05. (Čt) 2021 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za osobu
Snídaně
Letecky/Praha
-27 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPortugalsko
MístoPortugalsko
HotelPortugalsko - letecky
cena za osobu
Termín21.05.2021 - 27.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Vytvářím objednávku...