ABC-Travel.cz - Dorota Hryzáková, DiS.

ID: 775800

Krásy jižního Portugalska a Španělska ***

Termín: 26.09. (So) - 06.10. (Út) 2020

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 29 990 Kč

Popis zájezdu
V klidném Cádizském zálivu se líně pohupují malé rybářské bárky, které kontrastují s okolními rozeklanými skalami, na nichž se jako strážní věže tyčí romantické majáky připomínající doby těch nejslavnějších mořeplavců. Přesně takové scenérie můžete spatřit na kouzelném pobřeží Španělska a jeho menšího souseda Portugalska. Nádherná bílá městečka se střídají s pohádkovými plážemi, tradičními vesničkami a úrodnými vinicemi, které rok co rok potěší všechny milovníky skvělého vína. Vydejte se s námi za úžasnou přírodou, historií, ale i současností jihu Pyrenejského poloostrova.
Program
1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Málagy. Transfer do hotelu, ubytování – Španělsko.


2. den: GIBRALTAR – TARIFA – BAELO CLAUDIA

Vypravíte se na Gibraltar, britskou kolonii s bezcelní zónou. Čeká vás cesta na mohutnou skálu s krápníkovou jeskyní a jedinou volně žijící kolonií opic v Evropě. Zároveň se vám odsud naskytnou úžasné výhledy na africký kontinent. Dovolujeme si upozornit, že cena za případné využití minibusů ve výši cca 25 EUR za osobu není zahrnuta v ceně zájezdu a bude na místě vybrána od průvodce. 

Zastavíte se také v městečku Tarifa, přímo na nejjižnějším bodě evropské pevniny, kde se budete moci projít po mysu Marroquí, jenž odděluje Středozemní moře a Atlantský oceán.

Zapomenout nesmíte ani na prohlídku archeologického antického areálu římského města Baelo Claudia, které leží přímo u překrásné pláže Bolonia s vysokou písečnou dunou.

Ubytování – Španělsko.

PRO VSTUP NA GIBRALTAR JE NOVĚ VYŽADOVÁN PLATNÝ CESTOVNÍ PAS!


3. den: JEREZ DE LA FRONTERA – CÁDIZ – OCHUTNÁVKA CHERRY VÍN

Ve městě Jerez de la Frontera navštívíte Královskou jezdeckou školu, kde můžete vidět výcvik andaluských koní, stáje, sedlárnu, muzeum jezdeckého umění a muzeum kočárů. Cestou do Cádizu absolvujete exkurzi ve vinařství Gutiérrez Colosia, kde ochutnáte několik vzorků sherry vín od nejsušších až po ta nejsladší (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu a je dobrovolná).

Poté vás čeká prohlídka historického města Cádiz ležícího na úzkém poloostrově, které je patrně nejstarším evropským městem. 


4. den: SEVILLA

Užijete si celodenní výlet do vznešené metropole Andalusie, kde se projdete po monumentálním náměstí Plaza de España a romantickými uličkami staré židovské čtvrti Santa Cruz. Odpoledne si prohlédnete Královský zámek Alcázar s jedinečnou ukázkou arabské architektury a překrásnou největší gotickou katedrálu na světě s hrobkou Kryštofa Kolumba a věží La Giralda, na níž se dá pohodlně vystoupat a kochat se výhledem na celé město.


5. den: FARMA A CAMPO ABIERTO – VEJER DE LA FRONTERA – MYS TRAFALGAR

Vydáte se na prohlídku farmy, kde shlédnete 90 minutové a velmi působivé představení koní a hovězího dobytka, včetně býků chovaných pro koridu. Projdete se také po Vejer de la Frontera, které je jedním z nejkrásnějších „bílých městeček“.

Krátce se zastavíte u Trafalgarského majáku, poblíž kterého v roce 1805 došlo ke slavné námořní bitvě, ve které padl admirál Nelson.

Ubytování – Španělsko.


6. den - PO STOPÁCH KRYŠTOFA KOLUMBA

Poslední den svého pobytu ve Španělsku se zkusíte vžít do pocitů námořníků, kteří se v roce 1492 vydali s Kryštofem Kolumbem hledat námořní cestu do Indie. Prohlédnete si místa spojená s touto přelomovou plavbou – klášter Monasterio de la Rábida, repliky tří slavných lodí, místo původního přístavu v Palos de la Frontera nebo Kolumbův pomník.

Odpoledne přejezd do Portugalska na pobřeží Algarve, ubytování. 


7. den: VOLNÝ DEN V MĚSTEČKU LAGOS

Lagos je bývalé centrum obchodu s otroky, který zde probíhal v dobách objevitelských plaveb. Pro zájemce možnost plavby na loďkách podél skalnatého pobřeží, nebo koupání na překrásných plážích.

Ubytování – Portugalsko.


8. den: SAGRES – CABO DE SAO VINCENTE

V městečku Sagres, které kdysi bývalo slavnou základnou pro objevné cesty Portugalců, navštívíte pevnost na skalnatém ostrohu s obří větrnou růžicí vyskládanou z kamenů. Odtud se vydáte na tzv. „konec světa“ Cabo de Sao Vicente – nejzazší jihozápadní výběžek Evropy s majestátním majákem.

Cestou zpět si uděláte zastávku v prodejně s tradiční portugalskou keramikou.

Ubytování – Portugalsko.


9. den: SILVES –CARVOEIRO – OCHUTNÁVKA VÍN

Prohlídka historického města Silves, jehož dominantou je maurský hrad z červeného kamene. Neminete ani krásnou gotickou katedrálu a toulat se budete malebnými uličkami s bílými domky. Po návštěvě místního trhu s typickými portugalskými dobrotami zamíříte na exkurzi do vinařství, kde pro vás bude připravena ochutnávka vín (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu).

Poté se ještě vypravíte do bílého městečka Carvoeiro, kde se projdete po dřevěných lávkách s vyhlídkami na velkolepé útesy kolem Atlantiku. 

Ubytování – Portugalsko.


10. den: VOLNÝ DEN

Svůj poslední den v Portugalsku můžete využít k odpočinku na pláži a koupání. 

Ubytování – Portugalsko.


11. den: ODLET

Odlet do Prahy s přestupem. 26.09. (So) - 06.10. (Út) 2020 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-29 990 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-34 980 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKombinace zemí
MístoKombinace zemí
HotelKrásy jižního Portugalska a Španělska
Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
Termín26.09.2020 - 06.10.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Delfín Travel, s.r.o. IČO: 27643298
Vytvářím objednávku...