ABC-Travel.cz - Dorota Hryzáková, DiS.

ID: 933588

Mariánské lázně a Karlovy Vary ****

Termín: 19.09. (So) - 20.09. (Ne) 2020

Délka pobytu: 2 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 1 990 Kč

Program

odjezd z Českých Budějovic Mariánské náměstí v 6:00 směr Plzeň a Mariánské Lázně; Mariánské Lázně: prohlídka centra města s lázeňskou kolonádou, zastavíme se u několika minerálních pramenů s možností ochutnávky (vezměte si s sebou lázeňské kalíšky). V každou lichou hodinu se nabízí poslech hudební skladby Zpívající fontány. Zpívající fontánu tvoří kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, střední střik dosahuje výšky šesti metrů. Celá fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytvářet zajímavé střikové kombinace včetně barevného osvětlení. Dle plánovaného programu byste měli slyšet skladbu v 11:00 hodin skladbu: Vangelis: Dobytí ráje 1492. Nákup mariánskolázeňských oplatek. Prohlídka pravoslavného kostela sv. Vladimíra z let 1900-1902. Pauza na oběd. Dle časových možností a zájmu bude následovat návštěva Kladské: 9 km severně od Mariánských Lázní se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Od bývalého loveckého zámečku knížete Schönburg-Waldenburga uprostřed tichých smrkových lesů vede kolem romantické vodní plochy po dřevěných chodníčcích nově opravená naučná stezka národní přírodní rezervací Kladské rašeliny ˗ Tajga s velmi pestrou flórou i faunou. Prohlédnete si i sousední Kyselé jezero s jedním z nejkyselejších povodí v Evropě a park s hrobkou zakladatele zdejšího loveckého zámečku, se stylovými stavbami a arboretem. Přejezd na hrad Loket, ten se týčí na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře. Seznámíme se při prohlídce s jeho více než 800 let starou historií, s jeho impozantními prostory, kde se snoubí kouzelní starobylost s krásou raného středověku. Hrad Loket je prodchnut historií, kde i příznivci tajemných příběhů si přijdou na své. Přejezd do Karlových Varů – ubytování, po večeři osobní volno.Karlovy Vary – oblíbené lázeňské město na řece Teplé, které má světový unikát v počtu léčivých horkých pramenů na světě. Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Je místem, kde se vyrábí likér Becherovka (možnost návštěvy muzea Becherovky) a každoročně se zde koná Karlovarský filmový festival. Zážitkem je podívat se do podzemí Vřídelní kolonády. Zájemci mohou shlédnout město z „ptačí perspektivy“ z rozhledny na vrchu Diana, kam se dostaneme pozemní lanovkou. Poslední zastávkou bude prohlídka zámku v Bečově nad Teplou. V roce 1985 zde byl za dramatických okolností vypátrán největší bečovský poklad, relikviář svatého Maura. Společně s ním zde byla nalezena unikátní sbírka archivního vína a koňaku. Návrat do Českých Budějovic kolem 20-21 hodin.

Popis zájezdu
Lázeňský Spa hotel Thermal **** je situován v samém srdci Karlových Varů, leží na okraji lázeňské zóny, nedaleko sadů Antonína Dvořáka a kolonád s léčivými prameny. Byl postaven v letech 1967 – 1976 podle návrhu architektů manželů Machoninových. Komplex budov je postaven ve stylu brutalismu a od počátku se o něm uvažovalo jako o kongresovém hotelu a hlavním centru Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Vybavení a služby hotelu: recepce, výtahy, restaurace, Lobby Bar - Film Café a la Carte, letní terasa, kongresové centrum, parkoviště, půjčovna automobilů, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, boutigue, kasino, taneční klub a karaoke bar.
Prostorné a moderní nekuřácké pokoje (jednolůžkové i dvoulůžkové) mají svoji koupelnu s vanou, samostatnou toaletu se sprškou, fén, make-up/holící zrcátko, klimatizaci, minibar, set na přípravu čaje nebo kávy, trezor, TV, pracovní prostor telefon a WiFi zdarma. Pokoje s výhledem do parku mají francouzský balkón. Pokoje s výhledem na město (za příplatek) mají soukromý balkón s nábytkem a nádherný výhled na kolonádu. Hosté mají k dispozici: župan, froté ručníky, kosmetiku a pantofle.
Ubytování v hotelu je možné v den příjezdu od 14:00 hodin (dřívější ubytování je možné dle dostupnosti a za příplatek - informujte se v CK). Check-out v den odjezdu je nejpozději ve 12:00 (dle dostupnosti je možný pozdější check-out do 17:00 za příplatek 750,- Kč).
Moderní Balneo Wellness Centrum hostům nabízí vnitřní bazén, vířivou vanu Whirlpool, kardio zónu, Kneippův chodník, suchou finskou saunu, parní saunu a infrasaunu (pro hotelové hosty je zdarma). Otevírací hodiny jsou:

pondělí až pátek: 07:00 - 08:30, 13:00 - 15:00 (pouze pro ženy), 15:00 - 21:00
sobota a neděle: 07:00 - 21:00
Vybavení
balkon
klimatizace
příslušenství
fén
minibar
TV
WiFi zdarma
sada pro přípravu čaje a kávy
telefon
Cena zahrnuje
ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, 1x polopenze, autobusová doprava, služby průvodce
Cena nezahrnuje
vstupné do navštěvovaných objektů (Hrad Loket - cca 130 Kč, muzeum Becherovky s ochutnávkou 4 likérů - 180 Kč, vstup do podzemí Vřídelní kolonády - 90 Kč, lanovka Diana zpáteční jízda - 90,- Kč, zámek Bečov nad Teplou - 140 Kč)
Odjezdy
České Budějovice
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČesko
HotelMariánské lázně a Karlovy Vary
pokoj (skupina) - osoba ve dvoulůžkovém pokoji
Termín19.09.2020 - 20.09.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Quicktour, s.r.o. IČO: 28115244
Vytvářím objednávku...